www.archive-info-2012.com » INFO » B » BIOPOTRAVINY

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".

  Archived pages: 313 . Archive date: 2012-11.

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: TESTY BIO.. 06.. výsledky spotřebitelského testu.. Pili mošty - což ty ?!.. V nepříliš příznivou poslední dubnovou sobotu se v Pavlově u Mikulova konaly přehlídky vína a ovocných šťáv v kvalitě BIO.. Zatímco akce pořádaná z iniciativy zdejší vyhlášené ekofarmy Pollau a Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO se konala s přídomkem "mezinárodní spotřebitelská ochutnávka biovín" již potřetí,.. slepá degustace anonymně prezentovaných ovocných biošťáv.. - v podání obč.. sdružení Liga ekologických alternativ -.. byla tak trochu pokusnou republikovou premiérou.. A co lidem nejvíce chutnalo - dozvíte se v.. podrobné zprávě.. srovnání konvenční x BIO.. Čím je dána vyšší kvalita biopotravin?.. Pro pochopení rozdílu si musíme uvědomit nejen nebezpečí cizorodých látek v potravě pro lidské zdraví, ale i fakt, že výzkum o všech jejich vlivech stále ví jen velmi málo.. Také tzv.. hygienické limity jsou jen dohodou lidí o hranici únosného rizika, která je dána stupněm poznání v té době.. Navíc v potravinách na trhu dnes hygienici sledují jen snadno měřitelné látky (dusičnany, těžké kovy), zatímco např.. obsah pesticidů stanovují jen zřídka.. Více informací najdete v.. následujícím textu.. 12.. 05..  ...   rozdíl? To vše se dozvíte v.. následujícím článku s výsledky.. výsledky spotřebitelských testů.. Spotřebitelé poznali rozdíl.. Mnozí propagátoři ekologického zemědělství říkají: "Biopotraviny chutnají lépe".. LEA s takto pojatou prezentací, převzatou ze zahraničních materiálů, nesouhlasí a proto se jej rozhodla ověřit v praxi.. U příležitosti 12.. pražského Biojarmarku ekofarem, který se letos konal spolu s Dožínkovými slavnostmi na Toulcově dvoře (16.. - 17.. září 2005), proto uspořádala první spotřebitelské testy biopotravin v ČR.. První tři byly zaměřené na zeleninu, sýry a pečivo.. tisková zpráva LEA o testu internetových obchodů.. Kde se nejlépe kupují.. biopotraviny na internetu.. Nabídka biopotravin na českém trhu potěšitelně roste, stále větší objem v odbytu mají i nové formy prodeje.. K nim patří i nákup přes internet.. Protože ho u nás rozvíjí už osm webů (+ jeden na Slovensku) a spotřebitel tu nemá většinou přímý kontakt s prodejcem ani srovnání, vyzkoušela je LEA formou kontrolních nákupů.. Testování tzv.. BIO-eshopů je součástí projektu Ligy s názvem "CZ BIO" podpořeného Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci programů na ochranu spotřebitele (.. celá zpráva.. portál.. --.. testy bio..

  Original link path: /testybio.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: PORTRÉTY ZE SVĚTA BIO.. 05.. portrét ekofarmářky.. Jana z ekofarmy: někdy musíš zpomalit, vzkřísit radost v duši.. …A SPLNIT SI SVŮJ SEN!.. Před čtyřmi lety se blýskla jako hvězda ekozemědělců.. Sypající se zlaťáky z putovního hrnce pro "biofarmu roku", blesky fotoreportérů, jiskra rodinné country kapely v domácím "salůnu", šoty s kulisou svorně se pasoucích koní, krav i koz v kopečkovité krajině skryté za humny Ústí n.. L… Pak jakoby mizela v ulitě.. Jen známí tušili jakou prožívá proměnu.. Po letech mi stačí její první, stále vlídně natěšená slova v novém rodinném zátiší s panoramatem Českého středohoří, kousek od osady s podivuhodným názvem Babiny II, a je jasno: tuto životní sloku ekofarmářky Ing.. Jany Radičové neosvětlí jen odysea podnikání v CHKO vymezeného zkratkou BIO ….. portrét restaurace.. Bio-cafés v centru Prahy: TO JE JINÁ KÁVA!.. Dát si kávu či se jí raději v zájmu svého zdraví vzdát? Podobně meditujeme mnozí.. Ano, její nadměrné pití tělu prý vadí.. Pokud to ale nepřeháníme a doplňujeme tekutiny, káva i dvě denně nic nezkazí.. Vyhledávaný mok nabízí tělu i prospěšné mastné kyseliny, vitamíny, anitoxidanty.. Víme-li navíc, že káva byla vypěstována a zpracována šetrným, ekologickým způsobem, bez použití umělých  ...   Dominantou Usedlosti je dosud nedostavěné roubené stavení.. Budoucí pokoje pro hosty jsou dnes zavaleny senem, vedle ve stáji si kozy léčí střevní potíže - zřejmě se napásly hnijícího ovoce, "ustájení" tu nalezl také historický traktor a další zemědělské i truhlářské nástroje (.. celý článek.. portrét bioprodejny.. Splněný sen Country Lifu.. Na prahu léta byl slavnostně zahájen prodej v novém obchodě společnosti Country Life v ulici Čs.. Armády na Praze 6.. Již čtvrtá prodejna této společnosti v Praze představuje pro jejího ředitele Otu Jiránka a jeho kolegy naplnění dlouholetého snu.. Myšlenka otevřít obchod v této městské části zrála již 15 let.. Až letos se ale podařilo získat příhodný prostor v památkově chráněném prvorepublikovém objektu nedaleko "Kulaťáku" (.. portrét biorolníka.. Na špaldové baště s gigantem.. Příjezd na ekofarmu Jaroslava Macha do Osové Bítýšky vás romantické představy o ekozemědělství jako výspě malebného hospodářství s klasickým statkem a stodolami poněkud zbaví.. Hospodářství na konci obce ve východním okraji Vysočiny je součástí areálu bývalého JZD.. Při příjezdu míjíme nalevo čerpací stanici pohonných hmot, napravo autodílnu, vzadu v největších budovách sídlí konvenčně hospodařící družstvo.. Pravý roh komplexu je vyhrazen ekologickému hospodářství, kterému přežívající socialistická scenérie vtiskuje "jedinečný" charakter.. portréty..

  Original link path: /portrety.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: CO JE TO BIO.. připravuje se.. co je to bio..

  Original link path: /cojetobio.html
  Open archive
 •  

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: ZE ZAHRANIČÍ.. info ze světa.. Není mléko jako mléko.. Mléko ze supermarketů vykázalo značné rozdíly v obsahu zdravých mastných kyselin.. To je výsledek studie, kterou koncem června zveřejnila koncem června Greenpeace.. Ve studii byla zkoumána kvalita čerstvých mléčných produktů z celého Německa.. Přitom také vyšlo najevo, že ne všude, kde je napsáno "alpské mléko" či "mléko od krav ze zelených pastvin", spotřebitel najde slíbený produkt.. Více se dozvíte ve.. studii německé sekce Greenpeace.. Biopochoutky s puncí falše II.. Po prvním díle věnovaném tuzemským případům zneužití značky BIO Vám nyní přiblížíme nejznámější podvody s výrobky v údajné kvalitě BIO, které se udály v zahraničí.. Mohlo by se zdát, že ač-li v německy mluvících zemích jsou biopotraviny na trhu déle a ve větším rozsahu, bude tu i méně problémových kauz.. Není tomu tak, zejména těch většího rozsahu, kdy už jde řádově o milióny EUR, je zde více a jejich přehled Vám.. nyní přinášíme.. Bioselata pro štěstí.. Je známý fakt, že fotbalový fanoušek je schopen udělat cokoliv, aby jeho oblíbené družstvo uspělo.. V čase světového fotbalového šampionátu stranou nezůstali ani němečtí biorolníci, kteří vychovali novou generaci špílmachrů v kvalitě BIO.. Na snímku vidíte zapálené hráče plemene německého sedlového prasete, které má  ...   růstu, počet ekofarem se zvýšil v roce 2005 o tři procenta, ekologicky obhospodařovaná půda o pět procent.. Nejvíce biorolníků (53,1 %) přibylo v přímořských oblastech (počet farmařů + 16,9 %, plocha ekologicky hospodařované půdy + 53,1 %).. V chovu zvířat se vloni nejvíce zvýšily stavy koz (+ 12 %) a chovných prasnic (+ 11 %).. Z rostlinné výroby zaznamenala největší rozmach produkce zeleniny (+ 14 % plochy).. Zvýšila se také plocha ekologicky obhospodařovaných vinic (+ 10 %).. Francouzi vloni nejvíce vyváželi biovíno a lihoviny z bioovoce (obě komoditní skupiny po 19 % objemu exportu), poté následovaly masné produkty, vejce, zpracované a stejně tak i čerstvé ovoce a zelenina.. 26.. Danone tentokrát legálně?.. Francouzský potravinářský gigant Danone založil dceřinou společnost Stonyfield Europe k produkci mléčných výrobků v kvalitě BIO.. Na aktivitě se z jedné pětiny podílí americká mlékárna Stonyfield Farm, která se vloni stala největším výrobcem čerstvých mléčných biovýrobků s tržbami kolem 200 mil.. EUR.. Nový subjekt bude již započal své aktivity v irském Glenisku, kde koupil místní mlékárnu na ekologické mléčné produkty.. Expanzní strategii zakládá Danone na nenasycenosti rostoucího evropského trhu s produkty z biomléka.. Nechme se překvapit, snad koncern předvede něco lepšího než minulou.. kauzu BIO&Danone.. ze zahraničí..

  Original link path: /zezahranici.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: PROBLÉMOVÉ KAUZY.. výsledek soudního sporu.. Konec jogurtové kauzy!.. Společnost Danone, a.. s.. se včera konečně omluvila spotřebitelům za to, že před deseti lety uvedla na český trh jogurt se značkou BIO, přestože nepocházel ze systému ekologického zemědělství, čímž mohla klamat právě spotřebitele.. Je to výsledek smírného řešení šestiletého soudního sporu, který s největším výrobcem čerstvých mléčných výrobků vedla společnost.. Pro-Bio, s.. r.. o.. ze Starého města pod Sněžníkem.. Více informací o této kauze v.. tiskové zprávě Pro-Bio, s.. , o dalších případech zneužití značky BIO v článku.. "BIO"pochoutky s puncí falše.. 01.. historický přehled zneužití značky BIO (článek z BIOspeciálu).. Po patnáctiletém snažení zdejších průkopníků ekozemědělství, propagátorů zdravějšího a vůči přírodě ohleduplnějšího životního stylu a v neposlední řadě  ...   umělých hnojiv a jiných nepřírodních podpůrných prostředků, přestává odrazovat kupující a současně láká podnikavce z řad výrobců i obchodníků k podvodnému zvyšování zisků, například nepravdivým nebo matoucím označováním potravin.. informace o nové tiskovině.. BIOspeciál je na světě.. LEA právě vydala mediální přílohu "BIO speciál - na vlně ochrany spotřebitele".. Z obsahu vybíráme: případy zneužití značky BIO, hodnocení restaurace vařící z biopotravin (Praha a Brno), výsledky spotřebitelských testů (srovnání BIO x konvenční), výsledky testů internetových obchodů s biopotravinami.. Chcete-li si více počíst na dané téma, rádi vám brožuru zašleme poštou.. Zde si ji můžete.. objednat přes email.. Můžete si ji však i.. stáhnout ve formátu *.. PDF (1,33 MB).. Elektronickou verzi přílohy ve formátu *.. html připravujeme.. problémové kauzy..

  Original link path: /problemkauzy.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: Biojarmark a Dožínky.. PŘIHLÁŠKA PRO PRODEJCE.. Tímto se závazně přihlašuji na.. (19.. - 20.. září 2008, Praha - Toulcův dvůr).. Jméno:.. Organizace:.. Adresa:.. Telefon:.. Mobil:.. Mail+www:.. Produkty k prodeji:.. Zvací dopis pro prodejce s podrobnostmi o akci lze zaslat mailem a/nebo poštou, v případě zájmu nám dejte vědět na mail.. Pokud žádáte o elektrickou přípojku.. , uveďte, které spotřebiče na ni připojíte a jaký budou mít výkon:.. Dotazy a připomínky směřujte na:.. Karla Merhauta.. , 723 573 738,.. ,.. Jiřího Dvořáka.. , 606 453 892,.. přihláška pro prodejce..

  Original link path: /jarhlaska.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: První restaurace zdravé výživy se odvážila otevřít ve středu Brna.. LIDÉ NA BIO NETRVAJÍ,.. CHTĚJÍ ALE JÍST ZDRAVĚ.. Dvě drobné dámy kolem pětadvacítky se po procházce Brnem chystají spolu poobědvat a s výběrem restaurace dlouho neváhají: míří k Měnínské bráně.. Do restaurace Rebio chodívají kvůli zdravé výživě a navíc si nemusí dělat problémy s kočárkem.. Mohou jej dotlačit až ke stolu na konci jizby, povídat si, desetiměsíční Lucinka se zatím plazí mezi dřevěnými hračkami na širokánské lavici.. "Jsme zdejší štamgasti," říká mladá veterinářka Věra Fichtelová.. Oceňuje atraktivní jídelníček a příjemné, skoro domácké prostředí bez kouře.. Je jednou z mladých matek, které si tuto samoobslužnou jídelnu oblíbily.. Dětské kočáry uvnitř jsou zde na denním pořádku, vzácností tu není ani kojící matka.. Úderem poledne se vlídným dřevem oděná jídelna kvapem zaplňuje.. Kdo vstoupí, hned se řadí do fronty, bere podnos a na něj skládá některou z ovocných šťáv, dále misku na zeleninu a velký talíř, který si sám obloží.. Nabírá z vyhřívaných nerezových boxů a misek.. U každého druhu jídla je cedulka, kde si přečteme název a z čeho se jídlo skládá a některé zvláštnosti, např.. o bezlepkových potravinách.. U pokladny si vše zvážíme a platí me za vše jednotnou cenu: 17,50 za deset deka oběda či snad biooběda? Toť otázka….. Restaurace Rebio je v Brně bílou vranou: krom toho, že je vegetariánská, snaží se vařit i z biopotravin.. "Základ jídelníčku jsme postavili na bramborách od biosedláka od Tišnova, pana Štěrby.. Přidává mrkev, řepu, tedy základní suroviny, které používáme celý rok," vysvětluje majitel jídelny Miroslav Korbička.. Že by se všechna jídla mohla pyšnit značkou BIO, to vůbec netvrdí.. "Aby k nám zabloudila například geneticky modifikovaná kukuřice, to se asi nestane.. Ale jen z  ...   zdravé výživě.. Fyzik s šéfkuchařem si plácli a restauraci otevřeli přímo ve středu města.. Interiér zrekonstruovali do rustikálního stylu, prostory obložili dřevem, stropy podepřeli dekorativními trámy.. "Je to jiné pochutnání, než na umakartovém stole," tvrdí pan Korbička.. Bratři zaměstnali tři zkušené kuchaře: jeden zná indickou kuchyni, druhý má tříletou praxí v salátové speciálce v Americe, další ovládá cukrovinky ze špaldy, slazené třtinovým cukrem.. "Biomaso bych jistě nabízet mohl, ale nechci, to už by k nám nepřišli ti, co si potrpí na princip vegetariánské filosofie," vysvětluje svou strategii majitel.. Jídelna se během pár měsíců stala známou.. Kolem poledne není kam sednout, otočí se tu i hodně přes sto jedlíků.. Pravidelně sem chodí zaměstnanci firem ze středu města, jádro klientely tvoří 30 až 50 letí, převažují ženy.. Baťůžkáři a studenti nikoho nepřekvapí, ale hojnější jsou tzv.. bílé límečky.. Ke stálým zákazníkům patří i starší muž v dělnickém vaťáku.. Chodí i mladíci s dívkami vyznávající "dobrovolnou skromnost.. " Jádro hostů Rebia ale netvoří zapřisáhlí vegetariáni: třeba podnikatelka z realitky doma vaří nejčastěji minutky a zdravé jídlo odbývá.. Výstřední čtyřicetiletý architekt sem občas vodí hosty k pracovnímu obědu.. Jeho kolegyně bankéřka oceňuje, že jídlo je netradiční a má úžasný šmrnc.. A kdo se vyzná, toho oběd ani nepřijde draho.. "Někteří si to umějí tak nakombinovat, aby talíř mnoho nevážil," směje se pan Korbička.. " Třeba porce smaženého sýra u nás přijde na 17 korun.. Zato bramborovou kaši nedoporučuji tomu, kdo má hluboko do kapsy.. Patří k tomu nejtěžšímu v sortimentu," vysvětluje majitel.. "Přitom kaše patří k tajemstvím šéfa kuchyně.. Chutná výborně a tak se může stát, že díky ní hned u pokladny naskočí třeba 80 korun.. Pavla Hobstová.. Tento článek je součástí přílohy.. Biospeciál.. test biovína..

  Original link path: /biospec14.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: prodejna biopotravin.. BIOPOTRAVINY ZDRAVÁ VÝŽIVA.. zobrazit na mapě.. BIOPOTRAVINY ZDRAVÁ VÝŽIVA.. Praha 5, Nám.. října 17.. (za kostelem), tel.. : 222 325 418.. suché:.. těstoviny:.. pečivo:.. zelenina:.. +.. mléčné:.. nápoje:.. vejce:.. masné:.. aktuálnost dat: podzim 2005.. Moderní prostorná prodejna jako jedna z mála v ČR kompletně uspokojí požadavky ekologicky smýšlejícího zastánce co nejpestřejší stravy.. Samoobsluha s širokým  ...   stejnojmenné sítě.. Pestrou nabídku běžně dostupných biopotravin rozšiřují produkty z vepřového i hovězího masa i netradiční druhy zeleniny.. Perličkou jsou různé druhy pečiva z firemní kváskové pekárny i vzhledné sladkosti.. Labužník se zastaví u specialit z dovozu.. Časté jsou ochutnávky, bohatá je nabídka informačních materiálů.. Nakupovat lze do proutěných košíků i "supermarketových" vozíků.. kontakty bio.. prodejny.. ---.. maloprodejny..

  Original link path: /prodej049.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: ROZMARÝNA.. ROZMARÝNA.. Praha 5, Nádražní 17.. (u stanice metra Anděl).. tel.. : 774 518 217.. -.. Ač se tento menší obchod nachází poněkud "utopen" ve dvoře bytového domu, za necelé tři roky si získal spoustu spokojených zákazníků.. Sází tu na produkty českých ekofarem a nespoléhají jen na největší dodavatele, nabízejí i méně známé produkty malých zpracovatelů.. Podíl výrobků se.. "zebrou"  ...   prodávají ekologické čistící prostředky.. K dostání jsou informační materiály o ekozemědělství.. Pořádají se ochutnávky.. Pověst a ocenění u zákazníků získávají nebývale širokou nabídkou zeleniny - až 35 druhů!.. Prostor je napěchován zbožím na dřevěných policích, nakupuje se samoobslužně do proutěných košíků.. Přehled o sortimentu podává internetový obchod.. www.. rozmaryna.. , který mj.. nejlépe uspěl v.. našem srovnávacím testování eshopů.. nabízejících biopotraviny..

  Original link path: /prodej048.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: Adresa: Vážený pan Country Life, Melantrichova 15, 110 00 Praha 1.. DŮVĚRNÝ OTEVŘENÝ DOPIS.. OD PRVOJEDLÍKA (II.. ).. Vážený* Counte,.. jako správný křesťan určitě nebudeš proti, když Ti budu tykat jako Alu Biovi.. Z jeho restaurace do Tvé je to, ostatně, cobydup.. Byl jsem u Tebe na večeři naštěstí ne v sobotu, neb to máš zavřeno.. (Na tak lukrativním místě? Nechápal jsem… než mě "štamgast" poučil o tvé adventistické krevní skupině, s níž se pojí sobota vyhrazená duši a rodině…) Chválím ale, že - krom neděle - otevíráš už v devět; o dvě hodiny dřív, než Albio.. (Ale zas o dvě a půl hodiny dřív - ve 20.. 30 - zavíráš, v pátek už v 15 h…).. Za co Tě nechválím, to je lihu-prostost Tvé, deklarovaně vegetariánské, stravovny.. Podle mě je nekřesťansky (nebo - že by právě křesťansky?) kruté, že nemůžu ty obiloviny a luštěniny zapít douškem piva.. "Sudová" voda byť zdarma - ani čerstvě lisovaná mrkvová či řepná šťáva, třebas jsou bio, mi nenahradí sudové pivo.. Taky není kam odložit svršky, věšáky nevedeš.. A opěradla židlí jsou tak originální (jako veškerý mobiliář z poctivého, masitého - chci říct masivního - dřeva), že se pod kabát nehodí.. Líbila se mi u Tebe samoobslužnost vezmu tác a misky a nabírám si dle chuti z přehršle nerezových kádinek.. (Nabízíš i plastové - ovšem, je to "eko"? - obaly k odnesení krmě takříkajíc přes ulici.. ) Co se studené i teplé kuchyně týče, je u Tebe z čeho vybírat.. Dobře 20 druhů čerstvé zeleniny si lze namíchat v libovolné kombinaci a totéž platí o teplých jídlech - vše za jednu cenu: 22,90 Kč za 100 g, tj.. podle váhy (k tomu se váže * v oslovení).. Ta cena není žádná láce, ale dá se skousnout.. Hůř jsem snášel neznačení u salátů; krájenou papriku i brokolici poznám, ale u obilovin či ochucovadel jmenovky postrádám.. Teplá jídla značíš dobře.. Ochutnal jsem fazolky na žampionech a vločkový karbanátek  ...   29 korun.. Nad moučníky vybírám z řady druhů balených bio-šťáv (á 29 Kč) a balených vod, kombuchy a čajů.. U pokladny jsem zaplatil dle váhy, ale z účtenky nebylo na první pohled patrné kolik vážila miska a kolik byla čistá váha pokrmů.. (Jistě by šlo kasu naprogramovat líp.. Pojedl jsem v mile nekuřáckém prostředí bez vnucování hudební kulisy.. (Na mém stole bohužel nebyla slánka, natož pepřenka.. Na závěr jdu na toaletu - na úrovni.. Když opouštím přívětivě selský interiér Tvého podniku, čtu tabuli naproti vstupu: "Hygienické předpisy - salátový bar".. Pod "závazkovými" body např.. se sdělením, že zákaznické kleště se vyměňují každou hodinu, byl po hodinách rozpis, kdo kdy za co odpovídá.. Všechny kolonky ale byly prázdné.. Radši bych tu tabuli sundal takhle Ti zrovna reklamu nedělá….. Z Tvého propagačního letáku jsem, County, vyčetl, že se u tebe "dostane nejzdravější jídlo nejen v Praze, ale i v ČR".. Jasně, nač čekat, až mě někdo pochválí, když se můžu pochválit sám.. Leč přec - kde bereš jistotu, že třeba v Albiu to není tak zdravé? Nenadsazuješ? A je to "nejzdravější" vskutku všechno?.. No nic, County, o hosty - jak jsem viděl - nouzi nemáš.. Zaplaťpámbu.. I já Ti to, přes výhrady, upřímně přeju.. Honza (Plachetka).. P.. : Tak jako v Albiu navštívil jsem i Tvůj přilehlý obchod zdravé výživy.. A jestli jsem chválil Truhlářskou, tak Tvoji Melantrišku musím ještě víc; výborná nabídka (nejen zelenina mnohem bohatší než v Albiu, ovšem ceny opět astronomické - kilo bio-rajčat za 158 Kč!), přehledné uspořádání a podrobné značení.. A opět samoobsluha, korunovaná tím, že i luštěniny či suché plody si lze nabrat lopatkou podle chuti - do papírových sáčků.. Velký výběr jsem ocenil též u pečiva a těstovin.. A potěšilo mě, že vedle poživatin se nabízí i duševní strava - tematické knihy a časopisy.. Škoda jen, že obchod zavíráš o půldruhé hodiny dřív než restauraci - stejných 20.. 30 h na tak frekventovaném místě by nebylo od věci…..

  Original link path: /biospec11.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: tisková zpráva LEA ze dne 2.. PILI MOŠTY - COŽ TY ?!.. Prvnímu spotřebitelskému koštu biošťáv v ČR kralovala.. německá ovocná s banány stíhaná jablečnou z Bílých Karpat.. byla tak trochu pokusnou republikovou premiérou.. (právě zde určenou i těm, kdo požehnaný alkoholický "boží dar" nechtějí či nemohou).. Přes některé relativizující faktory, přinesly chuťové pohárky návštěvníků koštu určitě zajímavou zpětnou vazbu producentům, dovozcům i prodejcům.. Ta spočívá (jako vždy u testování nikoli odborníky s danými oprávněními, ale laickou veřejnosti) ne ve sdělení CO JE NEJLEPŠÍ, nýbrž.. CO LIDEM NEJVÍCE CHUTNALO!.. V Pavlově tentokrát z poměřování biošťáv vyšla vítězně ovocná šťáva Voelkel s banány, jejímž výhradním dovozcem na český i slovenský trh (ponejvíce do prodejen zdravé výživy) je společnost Country Life.. Na druhém místě pomyslných stupňů vítězů bodoval již delší dobu vyhlášený.. jablečný mošt z produkce sdružení Tradice Bílých Karpat.. , třetí příčka patřila.. hruškové šťávě Voelkel, opět "ze stáje" Country Life.. (Kompletní pořadí uvádí tabulka v příloze.. Hlavním cílem dalšího z řady.. testů biopotravin, které od loňska LEA pořádá.. , je přispět - avšak za aktivního názoru spotřebitelů na kvalitu produktů! - k propagaci potravin produkovaných v procesu certifikovaného ekologického zemědělství, které odmítá hnojení a ochranu chemikáliemi i umělá ochucovadla apod.. Podpůrnými cíly jsou pak jak osvěta značky BIO, zviditelňující spotřebiteli jasně ekologickou kvalitu, tak právě zmíněná zpětná vazba výrobcům a obchodu v podobě zprávy o chuťových preferencích zákazníků.. Jaksi pod čarou této akce také vzlínalo povědomí, že mošty - a právě v kvalitě BIO - se u nás pijí stále více, téměř v duchu známého sloganu jejich producentů z bělokarpatského Hostětína:.. Piju mošty - což ty?.. Svědčí o tom např.. údaj spol.. Country Life, že jen šťáv Voelkel si lidé za rok 2005 koupili 11 500 litrů, z čehož 10 % připadlo právě na vítěznou s banány.. V "nealkoholickém" koštu LEA mohli spotřebitelé hodnotit 22 certifikovaných ovocných šťáv.. Ty tvořily poměrně reprezentativní vzorek těchto nápojů, které jsou na českém trhu v kvalitě BIO k dostání.. Jednalo se o šťávy Voelkel, nektary Isola BIO, štávy Jacoby a koncentráty Diksap  ...   dětských hodnotitelů, které lze u tohoto produktu považovat za velice podstatnou skupinu zákazníků, resp.. svým chutná/nechutná jejich ovlivňovatelů.. Vlastní test probíhal jako anonymní ochutnávka, při které obsluha nalévala vzorky ze zakrytých lahví do speciálních koštérek.. Spotřebitelé měli během testu možnost neutralizovat chutě požitím čiré pitné vody.. Bodovali od jedné (nejméně chutná) do 10 (nejvíce chutná).. vzorek.. body.. 1.. vzorek C - Ovocná šťáva Voelkel s banány, BIO, dovozce Country Life.. 7,600.. vzorek Z - Jablečný mošt, BIO, výrobce Tradice Bílých Karpat.. 7,289.. 3.. vzorek A - Ovocná šťáva Voelkel hrušková, BIO, dovozce Country Life.. 7,178.. 4.. vzorek U - Ovocná šťáva Voelkel z červených hroznů, BIO, dovozce Country Life.. 6,622.. vzorek I - Ovocná šťáva Voelkel jablko-mango, BIO, dovozce Country Life.. 6,533.. 6.. vzorek T - Ovocná šťáva Voelkel švestky-jablko, BIO, dovozce Country Life.. 6,400.. 7.. vzorek H - Ovocný nektar Isola BIO broskvový, dovozce PRO-BIO.. 6,133.. 8.. vzorek D - Ovocný nektar Isola BIO hruškový, dovozce PRO-BIO.. 6,067.. 9.. vzorek B - Tesco jablečný mošt konvenční.. 5,933.. vzorek M - Ovocná šťáva Voelkel jahodová, BIO, dovozce Country Life.. 5,867.. vzorek E - 100% Biomošt hruškový, BIO, Zámecké sady Chrámce.. 5,778.. vzorek G - Ovocná šťáva Voelkel s banány, BIO, dovozce Country Life.. 5,733.. vzorek S - Toma Višně Klasik konvenční.. 5,467.. vzorek N - Ovocná šťáva Voelkel Trpaslík, BIO, dovozce Country Life.. 5,267.. vzorek Y - Ovocná šťáva Voelkel jablko-brusinky, BIO, dovozce Country Life.. 5,111.. vzorek O - Ovocný koncentrát Diksap jahody-malina, BIO, dovozce D.. Doležal.. 4,956.. vzorek F - Ovocná šťáva Jacoby jablečná, BIO, dovozce PRO-BIO.. 4,800.. vzorek P - Ovocný koncentrát Diksap meruňka, BIO, dovozce D.. 4,289.. 19.. vzorek V - Ovocný koncentrát rybíz, BIO, výrobce Sluneční brána.. 4,222.. vzorek R - Ovocný koncentrát Diksap jahody-malina, BIO, dovozce D.. 4,156.. vzorek K - Ovocný nektar Isola BIO švestka, dovozce PRO-BIO.. 3,978.. vzorek J - Ovocný koncentrát Diksap jahody-malina, BIO, dovozce D.. 3,578.. 23.. vzorek X - Ovocný koncentrát černý bez, BIO, výrobce Sluneční brána.. 3,378.. vzorek L - Ovocný koncentrát malina, BIO, výrobce Sluneční brána.. 3,289..

  Original link path: /biostavy.html
  Open archive •  


  Archived pages: 313