www.archive-info-2012.com » INFO » B » BIOPOTRAVINY

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".

  Archived pages: 313 . Archive date: 2012-11.

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: ČÍM JE DÁNA.. VYŠŠÍ KVALITA BIOPOTRAVIN?.. Pro pochopení rozdílu si musíme uvědomit nejen nebezpečí cizorodých látek v potravě pro lidské zdraví, ale i fakt, že výzkum o všech jejich vlivech stále ví jen velmi málo.. Také tzv.. hygienické limity jsou jen dohodou lidí o hranici únosného rizika, která je dána stupněm poznání v té době.. Navíc v potravinách na trhu dnes hygienici sledují jen snadno měřitelné látky (dusičnany, těžké kovy), zatímco např.. obsah pesticidů stanovují jen zřídka.. Přičtěme, že o vzájemných reakcích chemikálií, jimiž jsme prohnali většinu potravin od pole po stůl, ani o jejich dlouhodobém účinku při ukládání v našem organismu nevíme skoro nic.. A tak není divu, že mnoho lékařů i vědců nepochybuje o vlivu chemizace zemědělství na růst civilizačních chorob.. Je proto logické, že poučenější lidé, zejména v zemích s rozvinutějším trhem s biopotravinami, čím dál víc dávají přednost potravinám vzniklým v přirozených podmínkách, co nejméně upravovaným a konzervovaným.. Bez čekání na měření často neměřitelného ze strany hygieniků apod.. Vycházejí z přesvědčení, že potraviny jsou kvalitnější, neprocházejí-li sprškami chemikálií, že lepší bude maso zvířat, která se volně pasou a nekrmí se pící poznamenanou umělými hnojivy, a že totéž platí o čerstvých produktech neumrtvených průmyslovými konzervačními kouzly.. A umějí si třeba i sami odpovědět na argument typu "exhalacím se přece neubrání ani biopole" - vědí totiž,  ...   úpravě - např.. u brambor vařených ve slupce, u celozrnné mouky apod.. ).. Kvalita hygienická, daná obsahem škodlivin, se zvyšuje absencí pesticidů při pěstování i obvykle menším obsahem dusičnanů v bioproduktech.. Jejich vyšší technologickou kvalitu vidí lidé z praxe hlavně v tom, že se snáze skladují a méně kazí (jsou vyzrálejší a mají víc sušiny).. O vyšší kvalitě senzorické, tedy smysly vnímané, mluvíme zejména u chuti a vůně.. Bioprodukty totiž mají víc aromatických látek.. Bývají i lépe hodnoceny při tzv.. slepých ochutnávkách, zejména mléka, masa a zeleniny.. Plodinám z ekopolí dává ne náhodou přednost i smyslově vybavenější divoká zvěř.. Větší biologickou (vitální) kvalitu bioproduktů dokládají zase různí vědci vycházející z názoru, že sama chemická analýza nevypovídá o kvalitě a principech života organismů.. Sem by patřily již složitější diskuze o zjištěních typu - "měřitelně vyšší fotonové emise produktů ekozemědělství jsou znakem jejich vyšší čerstvosti" nebo "ekozemědělci mají dvojnásobek spermií oproti běžné populaci".. Shrneme-li kvalitativní přednosti biopotravin obecně, pak Ize říci, že rozhodující rozdíl spočívá především v oné kvalitě ekologické, tedy kvalitě systému, v němž se produkují.. Při naší výživě a našich kulinářských aktivitách si však jistě budeme všímat i kvality nutriční, senzorické a technologické, protože právě ty můžeme využít či ovlivnit.. I v tom by vám naše kuchařka chtěla být pomocníkem, rádcem i inspirací.. Karel Merhaut.. portál.. --.. testy bio..

  Original link path: /kvalita.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: BIO MARKET VITEK.. OSLAVIL PRVNÍ NAROZENINY.. Gratulovat přišla i herečka Zdeňka Žádníková.. (převzato z tiskové zprávy Vítek trade).. Praha, 19.. ledna 2005.. - Rapidně rostoucí zájem o biopotraviny v České republice se promítá také v poptávce u jednoho z našich největších dovozců biopotravin, společnosti Vitek Trade.. Vitek Trade, který do České republiky dováží a distribuuje například značky PROBIOS, DO-IT, la FINESTRA sul CIELLO či RYORIDO, oslavil včera první výročí své prodejny Bio Market Vitek na Vinohradské třídě v Praze.. "O zdravý životní styl a neškodné potraviny se s manželkou zajímáme již několik let," říká Radim Vítek, majitel společnosti Vitek Trade a obchodu Bio Market Vitek.. "Během dlouhodobých pobytů v Německu a Spojených Státech a při sledováním trhu v těchto zemích jsme se rozhodli založit společnost, jejímž posláním je nabídnout lidem v České republice více produktů zdravé výživy a rozšířit tak jejich dosavadní možnost  ...   společnosti podařilo zvýšit svůj obrat ve velkoobchodě o více než 100% oproti roku 2004.. Pro rok 2006 počítáme s minimálně 50%ním růstem.. V rámci včerejšího výročního dne připravila společnost pro zákazníky neformální oslavu.. Po celý den byl v prodejně k dispozici stůl s občerstvením a také zvýhodněné ceny při nákupu výrobků.. Prvních narozenin se zúčastnila také pravidelná konzumentka biopotravin, herečka Dejvického Divadla známá například ze seriálu Rodinná pouta, Zdeňka Žádníková.. "O zdravou stravu a biopotraviny se zajímám již několik let," říká Zdeňká Žádníková.. "Jsem ráda, že západoevropský trend podpory a konzumace neškodných potravin dorazil také k nám a neustále se rozšiřuje šíře nabídky biopotravin i místa, kde je lze pořídit.. Věřím, že budeme rychle dohánět Evropu i v těchto odvětvích," dodala Zdeňka Žádníková, která na jaře čeká narození druhého potomka.. Další informace:.. Radim Vítek, Vitek Trade,.. r.. vitek@vitektrade.. , 721 776 860.. akce, pozvánky..

  Original link path: /tzvitek1rok.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: prodejna biopotravin.. ZDRAVÁ VÝŽIVA U TAMARY.. zobrazit na mapě.. ZDRAVÁ VÝŽIVA.. U TAMARY.. Praha 7, Ortenovo nám.. tel.. : 220 874 272, 776 092 065.. suché:.. těstoviny:.. pečivo:.. zelenina:.. +.. -.. mléčné:.. nápoje:.. vejce:.. masné:.. aktuálnost dat: podzim 2005.. Nová prodejna se zaměřením na biopotraviny (na 100 položek) se orientuje na vegetariány a vyznavače zdravého životního stylu.. Zákazník může postrádat  ...   doplňuje kosmetika i méně známých značek.. Největší zájem lidé mají o výrobky z kozího mléka a biomouky.. Certifikovaná produkce je jasně oddělena od ostatních.. Prodejna patří k dobře zásobovaným.. Vyšší informovanosti slouží tématické letáky.. Zboží si lze telefonicky rezervovat.. Provoz kombinuje pultový prodej se samoobsluhou a je patrna snaha zlidštit ho dřevěným nábytkem a přírodními barvami.. kontakty bio.. prodejny.. ---.. maloprodejny..

  Original link path: /prodej051.html
  Open archive
 •  

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: ZDRAVÍČKO.. prodejna pro zdravý životní styl.. ZDRAVÍČKO - prodejna pro zdravý životní styl.. Praha 8, Sokolovská 58.. (u Karlínského náměstí).. : 602 230 797.. Obchůdek, nabízející biopotraviny přes osm let, oplývá početnějším personálem, který ochotně poradí při výběru a na základě telefonické objednávky zasílá zboží i poštou.. Samoobsluha je kombinována s pultovým prodejem.. Množství položek BIO  ...   zelenou zebrou na obalu trochu hledat mezi konvenčními výrobky.. Spíše průměrné zastoupení jednotlivých druhů biopotravin potvrzuje fakt, že v době návštěvy chyběly masné výrobky i čerstvá zelenina.. Přírodní design provozovny oživuje akvárium s živými rybkami.. Nechybí dřevěné regály pojaté v přírodních barvách.. (Stejnojmennou pobočku majitelé otevřeli i v Praze 5 u Anděla - Nádražní ulice č.. 13)..

  Original link path: /prodej052.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: U TŘÍ RŮŽÍ.. prodejna potravin pro zdravý život.. prodejna potravin.. pro zdravý život.. Praha 1, Soukenická 21.. (u Petrského náměstí).. : 222 318 726.. Menší obchůdek s čtyřletými zkušenostmi prodává necelou pětinu potravinářských výrobků v kvalitě BIO, dále pak i omezené množství přírodní kosmetiky.. Z biopotravin zaujme certifikované mléko a v letních měsících zelenina.. Prodávající poradí s výběrem i receptem.. Pro zájemce jsou informační materiály o biopotravinách a jejich dodavatelích.. Obchůdek kombinuje pultový a samoobslužný prodej, u jídelního pultu lze ochutnat i některé lahůdky z biosurovin..

  Original link path: /prodej053.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: ALBIO.. Praha 1, Truhlářská 18.. : 222 325 418.. Ústřední prodejna pražského trojlístku prodejen téhož názvu funguje od roku 2003.. Na rozdíl od sesterských provozů na Praze 5 a 6 je trochu menší.. Překypuje potravinami, z nichž většina nese certifikát BIO - zelenina, nápoje vč.. tuzemského i zahraničního vína, pivo, těstoviny (jen špaget je asi deset druhů) i s omáčkami a  ...   - kromě masa zde nenaleznete druh potravin, který by nebyl zastoupen.. Zboží dodávají jak velcí dodavatelé, tak drobní biorolníci (na chladícím pultu s mléčnými výrobky lze na fotografiích nahlédnout např.. do ekofarem dodavatelů kozích sýrů a mléka).. Prodávající mají o svém sortimentu přehled, umožňují telefonickou rezervaci zboží.. K nákupu lze použít proutěné košíky.. (V sousedních prostorách domu je i biorestaurace téže sítě)..

  Original link path: /prodej054.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: BOTANICUS.. Praha 1, Týnský dvůr 3.. (Ungelt).. : 224 895 446.. Jedna z pěti firemních prodejen se nachází v samém centru Prahy.. Všechny pobočky jsou zaměřené na přírodní zboží převážně z vlastní produkce.. V kvalitě BIO tu sice nakoupíte jen několik druhů koření a bylin, obchůdek však stojí za návštěvu už pro architektonické pojetí provozovny i nezvykle vyspělý design výrobků, kterým by se mohl inspirovat leckterý zpracovatel biopotravin..

  Original link path: /prodej055.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: BIOMARKET VÍTEK.. Praha 2, Vinohradská 53.. (u Vinohradské tržnice).. : 222 251 019.. Relativně nová prodejna je zaměřena na biopotraviny a zejména zeleninu.. Výměrou se řadí mezi větší, podíl výrobků v kvalitě BIO činí až 90 % nabídky.. Chybí pouze masné výrobky a čerstvé pečivo.. Certifikované mléčné produkty v nabídce nechybějí.. Mile  ...   čerstvé zeleniny.. Nabídku doplňují přírodní kosmetika i ekologické čistící prostředky.. Personál je schopný i ochotný poradit s výběrem, zboží je možné si telefonicky rezervovat či objednat přes.. www.. biomarketvitek.. Design této samoobsluhy slaďuje přírodní barvy i dřevěný nábytek interiéru v duchu filosofie Feng-Shui.. K nakupování slouží - jak jinak - proutěné košíky..

  Original link path: /prodej056.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: VIDEOGALERIE.. Zde přítomné videozáznamy jsou komprimovány do formátu Windows Media Video (*.. wmv), bezproblémové přehrání umožňuje operační systém windows XP.. Soubor doporučujeme.. nejdříve stáhnout.. (kliknout pravým tlačítkem myši na odkaz a zvolit položku "Uložit jako cíl" do vybraného adresáře) a.. pak spustit na přímo na PC!.. Pokud vám formát *.. wmv nejde přehrát či máte zájem o kvalitnější výstup, je možné si.. objednat videa na CD v univerzálním formátu *.. mpg.. Kogenerace ekofarem I.. (podnik Štěrbových z Deblína u Tišnova).. Záznam vystihuje aktivity držitele Bartákova hrnce za rok 2005 v oblasti ekologického  ...   MB).. střední kvalita (5,25 MB).. Solárka ekofarem II.. (podnik Tachecích z Budyně nad Ohří).. Sestřih popisuje zkušenosti s termickým systémem na předehřev vody k mytí zemědělského náčiní (zejména v dojírně) i užití teplé vody v bytě majitelů.. : 3:56 minut.. nižší kvalita (1,2 MB).. střední kvalita (4,4 MB).. Solárka ekofarem I.. (podnik Šrůtkových u Kamenice nad Lipou).. Představení jedné z prvních ekofarem a environ- mentálních aktivit biorolníků, vč.. méně vhodného solárního systému (aneb na co si dát pozor).. : 3:47 minut.. nižší kvalita (1,1 MB).. střední kvalita (4,2 MB).. pro inspiraci.. videogalerie..

  Original link path: /videogalerie.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: MALOPRODEJNY.. V seznamu prodejen evidujeme i hlavní kategorie sortimentu dostupné v kvalitě BIO:.. (suché produkty),.. T.. (těstoviny),.. P.. (pečivo),.. Z.. (zelenina),.. M.. (Mléko a mléčné produkty),.. N.. (nápoje),.. (vejce) a.. A.. (Masné produkty).. Vyberte oblast/kraj.. Celá ČR.. - Praha.. - Středočeský kraj.. - Jihočeský kraj.. - Plzeňský kraj.. - Karlovarský kraj.. - Ústecký kraj.. - Liberecký kraj.. - Královehradecký kraj.. - Pardubický kraj.. - Olomoucký kraj.. - Moravskoslezský kraj.. - Zlínský kraj.. - Jihomoravský kraj.. - Kraj Vysočina.. Záznamy v tabulce.. lze pro snažší orientaci třídit.. dle vybraného hlediska (např.. název, sídlo, ulice,.. Klikněte-li jednou na barevné zahláví vybraného sloupce tabulky, třídite vzestupně.. Při dvojkliku třídíte sestupně.. U každé prodejny je uveden bližší.. portrét.. a její.. zaměření na mapě.. ČR (viz poslední sloupec).. ID.. název.. sídlo.. ulice.. info.. 1.. Makroveget.. Beroun.. Česká 50.. 311 623 687.. mapa.. 2.. Brno.. areál.. Vaňkovka.. 602 814 885.. 3.. Naturka.. Koliště 5.. 545 578 701.. 4.. Manna.. Křížová 8.. 777 809 429.. 5.. PÍ-centrum.. Nováčkova 58.. 545 214 818.. 6.. Zdravá výživa U Rubínu.. Makovského nám.. 549 250 217.. 7.. Vitalita.. Milady.. Horákové 17.. 545 215 075.. 8.. Zdravá výživa U Měnínské brány.. Orlí 20.. 542 211 064.. 9.. Zdravá planeta.. Pekařská 58.. 543 215 382.. 10.. U Zlaté koruny.. Radnická 5.. --- --- ---.. 11.. Romana a Silvia.. Veveří 21.. 549 244 884.. 12.. Vegetarián.. Zahradníkova 8.. 13.. Herba.. Břeclav.. Shopping centrum.. 519 326 445.. 14.. Vega,.. zdravá výživa.. Frýdek-Místek.. nám.. Svobody 28.. 558 649 315.. 15.. Zdravá výživa.. Havířov.. Republiky 4.. 596 810 572.. 16.. Dia Racio Bio.. Hodonín.. Národní.. třída 48.. 518 321 171.. 17..  ...   480 462.. 36.. Tilia.. Hnězdenská 735/6.. 227 132 350.. 37.. Biolife.. Praha 7.. Holešovická tržnice.. 607 676 024.. 38.. Du pont.. Praha 1.. Hybernská 13.. 39.. Ovoce zelenina.. Janovského 13.. 40.. Country life.. Jungmannova 1.. 224 213 366.. 41.. Praha 10.. Kubátova 1.. 603 841 846.. 42.. Bioshop.. Praha 2.. Ladova 5.. 721 984 027.. 43.. Melantrichova 15.. 44.. Milady Horákové 71.. 233 371 580.. 45.. Biomarket Vacek.. Mostecká 3.. 224 934 741.. 46.. Bioproduct Sofie Skarlandtová.. Praha 5.. Na Bělidle 29.. 47.. Nature life.. Na Petřinách 82.. 235 366 946.. 48.. Rozmarýna.. Nádražní 17.. 774 518 217.. 49.. října 17.. 222 325 418.. 50.. Biopotraviny zdravá výživa.. Jiřího z Poděbrad 4.. 222 723 602.. 51.. u Tamary.. Ortenovo nám.. 220 874 272.. 52.. Zdravíčko.. Sokolovská 58.. 602 230 797.. 53.. U tří růží.. Soukenická 21.. 222 318 726.. 54.. Truhlářská 18.. 55.. Botanicus.. Týnský dvůr 3.. 224 895 446.. 56.. Biomarket Vítek.. Vinohradská 53.. 222 251 019.. 57.. U zlatého anděla.. Vinohradská 65.. --.. 58.. Máta,.. přírodní produkty.. Vodičkova 40.. 224 238 368.. 59.. Sluníčko.. Wuchterlova 14.. 777 877 587.. 60.. Harmonie zdraví.. Prostějov.. Hlaváčkovo nám.. 1.. 61.. Jeřabina.. Školní 14.. 776 305 605.. 62.. Újezd 25.. 582 335 944.. 63.. Racionální výživa.. Šternberk.. ČSA 18.. 64.. Bioagra natura.. Šumperk.. listopadu 7.. 583 216 651.. 65.. Lotos.. Radniční 3.. 583 217 464.. 66.. Zábřeh.. na Moravě.. Javorová 21.. 67.. Porta santé.. Zlín.. Práce 1099.. 774 447 770.. 68.. Zelená lékárna.. G.. Masaryka 6.. 577 211 256.. 69.. Svit-budova 22.. 577 523 606.. 70.. Zdravěnka MIX.. Žďár nad Sázavou.. Nádražní 52.. 566 624 210..

  Original link path: /maloprodejny.html
  Open archive

 • Title: BIOPOTRAVINY.INFO - oborový zpravodajský portál
  Descriptive info: KAM PRO BIO.. Biopotraviny?.. dobrý, ale kde je běžně koupím?.. - to je nejčastější reakce "noviců" při prvním ochutnávkovém či virtuálním kontaktu s tímto stále zvučnějším fenoménem zdravé výživy.. Zasvěcení odpoví bez váhání:.. No přece ZEJMÉNA v prodejnách zdravé výživy! To je letitý pilíř jejich prodeje.. Věrný, s obvykle systematickým (až osvětovým) přístupem k nabídce, s citem pro pochopení a vysvětlování přínosu produkce v kvalitě BIO nejen (trochu egoisticky) pro naše zdraví, ale i přínosů celého ekologického zemědělství pro rozvoj venkova, krajinu, půdu, biotopy, život rostlin, zvířat.. a tedy i pro úctu k životadárným koloběhům v přírodě a tím i pro odpovědnost lidí vůči ní.. Jistě, odpověď pak pokračuje i tím, že mnohý produkt už nabízí většina renomovaných super a hypermarketů a na protilehlé straně pomyslné úsečky i ekofarmy při prodeji přímo "ze dvora.. " Dodat je však třeba nutno, že:.. ti první, tzv.. velcí prodejci, nabízejí spíše výběrově biopotraviny, které považují za marketingově nejvýhodnější, bezproblémové, neřeší rádi a systémově image a specifika jejich prodeje, často si nedělají hlavu se včasností plateb biorolníkům, nelze počítat s jejich tolerancí při (přírodou daném) sezónním výkyvu dodávek.. Byť se dnes údajně nejvíc peněz za BIO točí právě zde, jistě tu nezisková LEA nemusí být tím, kdo řetězcům pomáhá s reklamou.. ti druzí, nabízející jistě nejčerstvější, nejvonavější, nejlevnější apod.. produkty přímo na své ekofarmě  ...   nastavit zrcadlo.. Tu chápeme ve dvou rovinách: první - už servis informací o biopotravinách konzumentům konvenčních pochutin je de facto příspěvkemk ochraně zdraví těchtozákazníků před (stále známějšími) neduhy "běžné"stravy.. Za druhé však - i na síť, která je prodejní jistotou oboru, lze po 15 letech "BIO v Čechách" jistě pohlédnout už nejen pečovatelsy, nýbrž kriticky.. stovky prodejen navštívit nedokážeme.. Zvládli jsme jich nakonec navštívit 70.. V zájmu našeho malého přispění k ochraně spotřebitele.. V zájmu obou typů spotřebitelů, ale i bioprodejen samých.. Tj.. v zájmu vyšší kvality jejich nabídky i služeb.. A tak tým LEA tyto prodejny svými nákupy, otázkami i postřehytestoval a hodnotil.. S vědomím, že naší sondou zobrazíme jen momentální stav, který se v čase mění, že ty cca (spíš orientačně - v triviální tabulce odrážející šíří nabídky) Patnáct těch, které jsou členskými stánky Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO a dobrovolně plní svůj kodex hodný označení svazem garantované BIOPRODEJNY.. A k tomu 55 ostatních, nesvazových.. Upřednostnili jsme tentokrát ty kolem hlavní odbytové osy Praha - Brno - Olomouc - Ostrava.. Výsledek sondy je pak nejen naší skromnou službou zákazníkům, prodejnám a dalším aktérůmoboru, ale i vybídkou následovníkům (třeba v regionech) k podobnému - kritickému! - zviditelňování bašt BIO kolem nás.. Tipy a postřehy od vás mohou databanku těchto prodejních míst rozšiřovat.. Radost z jejich návštěvy.. vám přeje.. tým LEA..

  Original link path: /kamprobio.html
  Open archive •  


  Archived pages: 313